Za nami XVII Spływ Kajakowy Brdą im. adw. Romana Latosa


Ogólnopolski Spływ Kajakowy Brdą im. adw. Romana Latosa zakończył się 5 sierpnia. Imprezę po raz siedemnasty zorganizowała bydgoska izba adwokacka.

Na zaproszenie gospodarzy imprezy, odbywającej się w dniach 1-5 sierpnia, odpowiedzieli przedstawiciele izby: wielkopolskiej, pomorskiej, łódzkiej, wałbrzyskiej, warszawskiej, olsztyńskiej i katowickiej oraz liczni przyjaciele adwokatury.

Trasa spływu tradycyjnie wiodła od zapory w Mylofie do przystani w Świcie. Poranki i popołudnia uczestnicy spływu spędzali na wodach Brdy, podziwiając uroki Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Wieczory natomiast wypełniał bogaty program kulturalny.

W środowy wieczór na pole namiotowe w Brdzie, gdzie stacjonowali uczestnicy, zawitał z koncertem zespół Marcina Degowskiego. Muzycy przypomnieli najpopularniejsze polskie utwory ze szczególnym uwzględnieniem repertuaru Kory, legendarnej wokalistki zespołu Maanam.
Drugi spływowy wieczór upłynął przy muzyce biesiadnej oraz wspólnym śpiewie przy akompaniamencie akordeonu.

W piątkowy wieczór gospodarze zorganizowali spotkanie z wyjątkowym gościem, prof. Jerzym Zajadło, autorem książki “Nieposłuszny obywatel RP”, która ukazała się w serii Bibliotek Palestry. Uczestnicy spływu przywitali gościa ubrani w cylindry, stanowiące nawiązanie do okładki książki, na którym widnieje mężczyzna w eleganckim płaszczu i wspomnianym nakryciu głowy.

Spotkanie poprowadził bydgoski krytyk, esteista Michał Tabaczyński. W wydarzeniu wzięli udział m.in. patron bydgoskiej izby adw. Jerzy Glanc, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, przedstawiciele kultury w tym Magdalena Zdończyk, szefowa Biura Kultury Bydgoskiej i Marzena Matowska, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Tradycyjnie ostatniego wieczoru nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz medali, które uczestnicy odbierali z rąk adw. Justyny Mazur i adw. Ewy Czeskiej. Każdy z uczestników otrzymał również na pamiątkę skarpetki z motywami bydgoskim.
Spływ zakończył się w klimacie bluesowym, koncertem olsztyńskiej kapeli Mahoń Blues Cafe z adw. Andrzejem Kempą grajacym na perkusji.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejną edycję spływu!

Fot. Jakub J Pindych

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry