Zgromadzenie Bydgoskiej Izby Adwokackiej

Zgromadzenie Bydgoskiej Izby Adwokackiej odbyło się 8 września i towarzyszyła mu uroczysta oprawa w związku z obchodzonym jubileuszem 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej.

Zgromadzenie rozpoczęło wprowadzenie sztandaru oraz minuta cisza w intencji adwokatów zmarłych w minionym roku. Następnie dziekan ORA Bydgoszcz, adw. Justyna Mazur, powitała gości Zgromadzenia, adw. Tomasz Jachowicza, członka Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Romana Jasiakiewicza, radnego sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego oraz adw. Jana Junka, nestora Bydgoskiej Izby Adwokackiej.

Adw. Tomasz Jachowicz odczytał list adw. Jacka Treli, prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, w którym Prezes dziękując za zaproszenie na Zgromadzenie przekazał członkom Bydgoskiej Izby Adwokackiej  słowa uznania za inicjatywy i działania podejmowane przez Izbę. Prezes NRA podkreślił, iż z dumą i satysfakcją przyjął informację o przyznanym Bydgoskiej Izbie Adwokackiej medalu Kazimierza Wielkiego. Podziękował także za wielkoduszną pomoc okazaną mieszkańcom Rytla i wspieranie przez bydgoskich adwokatów inicjatyw dla dzieci z niepełnosprawnościami.  Adw.  Tomasz Jachowicz zwrócił również uwagę na frekwencję Zgromadzenia i przyznał, że widok pełnej sali na tym posiedzeniu jest naprawdę budujący.

Zgromadzeniu przewodniczył adw. Mirosław Krauze. Po przedstawieniu sprawozdań z działalności organów izby w minionym roku, dziekan Justyna Mazur  wręczyła gratulacje oraz podziękowania adwokatom i aplikantom adwokackim szczególnie zaangażowanym w działalność samorządową w minionym roku. Docenione zostały osoby zaangażowane w pomoc mieszkańcom woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, pokrzywdzonych w wyniku nawałnicy z 11 sierpnia 2017 r. oraz osoby realizujące edukacyjną misję Adwokatury.

Po części oficjalnej przyszedł czas na jubileuszowy toast oraz tort z okazji 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej. Goście zaproszeni zostali także do udziału w pamiątkowej sesji zdjęciowej pod pomnikiem Łuczniczki.

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu wielokrotnie nagradzanego w Polsce i zagranicą duetu Vion Dion Duo w składzie: Krzysztof Lutrzykowski (akordeon) i Magdalena Żychowska (skrzypce). Artyści uświetnili wieczór popularnymi utworami dwudziestolecia międzywojennego oraz muzyką filmową.

Zgromadzenie i towarzyszące mu wydarzenia zwieńczyła uroczysta kolacja.

fot. Jakub Szymczak

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry